Felejtsd el a túlfoglalást a szezonra és az évre 3-4 éjszaka áráért
Válaszd éves csomagunkat és spórolj 25%-ot
Hogyan lesz forgalom a saját weboldaladon

Hogyan lesz forgalom a saját weboldaladon?

Nyilvánvaló, hogy a legtöbb szállásadó nem szívesen fizeti ki a Booking, a Szállás.hu, illetve egyéb közvetítők jutalékát minden hónapban, de sokan nem tudnak ennél jobb megoldást arra, hogy biztosan legyenek vendégeik. A saját weboldal használata jól hangzik, de rengetegen félnek attól, hogy nem lesz rajta forgalom, költenek rá egy csomó pénzt, aztán legfeljebb dísznek lesz a weboldal. Nos, ez nem csak szerencse kérdése: rengeteget tehetsz azért, hogy a weboldalad sok látogatót vonzzon, ezáltal direkt foglalásokat zsebelhess be.

Nem magától működik a saját vendégszerző rendszer – legalábbis eleinte

Az igazság az, hogy nagyon sok szállásadó úgy képzeli el a saját weboldalon keresztül fogadott direkt foglalásokat, hogy neki semmit sem kell tennie az ügy érdekében; a foglalások jönnek maguktól.

Sajnos ez nem igazán működik így, az elején legalábbis biztos nem. Ahhoz, hogy a weboldal valóban ellássa a funkcióját, jól kell működnie, és több szempontból is ki kell elégítenie a látogatók igényeit, ráadásul tenni is kell azért, hogy a látogatók egyáltalán találkozzanak vele. Hosszú távon azonban megtérül az idő és energia befektetése, hiszen rengeteg pénzt spórolhatsz meg azzal, hogy nem lesz szükséged a közvetítő oldalakra ahhoz, hogy a vendégek rád találjanak.

Ha a weboldal nem működik, akkor nem jó

Ha egy weboldal egyáltalán nem tud forgalmat produkálni, hiába van szépen felépítve, az általában azt jelenti, hogy a látszat ellenére nem jó minőségű az oldal. Hogy ez pontosan mit jelent, az sok tényezőn múlik, ahány weboldal, annyiféle probléma lehet vele.

Megpróbáltuk összeszedni a leggyakoribbakat, hogy a saját oldalad esetében oda tudj rájuk figyelni.

Ezek a leggyakoribb hibák a weboldalak esetében:

  1. Lassúság. Nagyon sokszor lehet azzal találkozni, hogy ha rákattintunk egy weboldalra, alig akar betölteni, hosszú másodpercek telnek el, mire feláll az oldal, és ugyanez történik akkor is, ha az egyik menüpontból átkattintunk egy másikra. A felhasználók nagy részének ehhez nincs türelme. Nem fognak sokáig várni, ha nem áll fel az oldal elég gyorsan, akkor kilépnek és másikat keresnek. Az interneten ma már nem nagy elvárás, hogy egy oldal gyors legyen, gondoskodj róla, hogy a tiéd is megugorja ezt a lécet!
  2. Szintén gyakori hiba, hogy egy oldal nem reszponzív. Szép, jól néz ki egy laptopról, vagy asztali számítógépről nézve, tableten és mobilon azonban kis túlzással használhatatlan, mert csak a képernyő egy kis része jelenik meg. A reszponzivitás azt jelenti, hogy bármilyen eszköz méreteihez képes az oldalad alkalmazkodni, azaz jól használható mobilról, illetve tabletről is. Mivel a foglalások nagyon nagy része mobileszközről történik, egy szállásadó weboldalának esetében ez kiemelkedő fontosságú.
  3. Nincs rajta releváns tartalom. A jó minőségű, megfelelő kulcsszavakra épülő tartalom az, ami a Google algoritmusának segít az oldaladat megtalálni, és ami alapján az oldalad elfoglalja a helyét a találati listában. Ha nincsenek megfelelő tartalmaid, nagyon kevés az esélye, hogy a Google olyan helyre tesz, ahol könnyedén megtalálnak azok, akiknek releváns lehetne az ajánlatot. Figyelni kell az információk tartalmára, a kulcsszavakra, a linkekre, illetve arra is, hogy a tartalmak időnként frissüljenek, és persze hasznosak is legyenek a látogatóknak.
  4. Ömlesztett tartalmak. Legalább ekkora gond az is, ha a tartalmak vannak ugyan az oldaladon, azonban ezek nincsenek jól elosztva, tagolva, minden információt ömlesztve talál meg a látogató, esetleg logikátlanul van felépítve az oldal, ezért nehéz megtalálni azt, amire kíváncsiak. Ez nem a Google szempontjából a probléma, hanem a látogató szempontjából: ha nem tud könnyen eligazodni az oldaladon, ha nem találja meg gyorsan, amit keres, ha zsúfolt és átláthatatlan, akkor nagyon hamar ki fog lépni.
  5. Nem ösztönöz az oldalad foglalásra. A tartalmaidnál nem árt az értékesítői szemléletet is alkalmazni, azaz ne csak információkat ossz meg, hanem próbáld vonzóvá tenni a szálláshelyedet, a szöveggel próbáld meg eladni. Ez nem azt jelenti, hogy minden második mondatban sulykolni kell a látogatóba, hogy szállj meg nálunk – ez inkább visszatetsző lehet, mint vonzó. De kellőképpen domborítsd ki az előnyöket, emelt ki, hogy jól jár, ha nálad foglal, és persze legyen jól látható helyen a foglalás gomb, vagyis finoman tereld a látogatót a foglalási felület felé!
  6. Apropó, foglalási felület: óriási hiba egy szállásadói weboldalon, ha nincs foglalómotor, amin keresztül néhány kattintással, könnyen és gyorsan, automatikusan tudnak a vendégek foglalni. Ha csak e-mail címet, esetleg egy telefonszámot adsz meg lehetőségként a foglalásra, drasztikusan csökken az esélye annak, hogy a látogató foglalni fog, még akkor is, ha egyébként tetszett neki, amit látott az oldaladon. Ma már nem nagy elvárás, hogy az ilyesmit automatikusan lehessen intézni: egy naptárban láthassa a szabad helyeket, olvashasson a foglalási feltételekről, néhány kattintással kiszámolhassa a végösszeget, és elküldhesse a foglalását. Ha nálad ezt még mindig külön egyeztetésekkel, több körben lehet csak intézni, többkörös hátrányban indulsz azokhoz képest, akiknél működik az automatikus foglalás lehetősége. Az Appartman rendszere például gyorsan integrálható, egyszerű, minden igényt kielégítő megoldást kínál erre a problémára. Ne hagyd, hogy emiatt ússzanak el direkt foglalásaid!

Mire kell tehát odafigyelned?

  • Legyen a weboldalad gyors, gondoskodj a megfelelő tárhelyről!
  • A reszponzivitás elengedhetetlen: a foglalások legnagyobb része mobilról érkezik, nem engedheted meg magadnak, hogy a weboldalad rosszul jelenjen meg egy okostelefon kijelzőjén!
  • Legyen az oldalad bőségesen ellátva információkkal, ezek könnyen elérhetők legyenek, logikusan tagolva, elosztva! A tartalom terelje a látogatót a foglalás felé.
  • Legyenek egyéb tartalmaid, amik alapján a célközönséged megtalál a keresőben! Ezek legyenek relevánsak, tehát olyan információkat tartalmazzanak, ami érdekelheti azokat, akik nálad szállnának meg (látnivalók, programok a környéken, kikapcsolódási lehetőségek stb.). A tartalmak megírásakor használd azokat a kulcsszavakat, amikre rákereshetnek a látogatóid a Google-ben!
  • A tartalmak kapcsán arra is figyelj, hogy rendszeresen tölts fel újdonságokat, így a Google előrébb sorol.
  • Legyen lehetőség direkt foglalásra, méghozzá automatikusan! Nem elég egy e-mail cím vagy telefonszám, tudjon azonnal, kapcsolatfelvétel nélkül foglalni a látogató!

A weboldal rendben van. Most jössz Te!

Ha a felsoroltakra odafigyelsz, jó eséllyel maga a weboldal többé nem lesz akadálya annak, hogy onnan érkezzenek a foglalások. Valószínűleg azonban neked is tenned kell majd azért, hogy az érdeklődők találkozhassanak egyáltalán a weboldaladdal.

Erre több lehetőséged is van:

  • Már említettük a keresőoptimalizálást, vagyis azt, hogy a tartalmak segítségével lehetővé teszed, hogy a Google keresőmotorja jó helyre listázza az oldaladat a megfelelő kulcsszavakra. A tartalmakról a jövőben is rendszeresen gondoskodnod kell.
  • Használd a közösségi médiát! Szálláskereső Facebook-csoportokban például nyugodt lélekkel linkelheted az oldaladat, ha egy olyan kereséssel találkozol, ahol releváns lehet. Fontos, hogy tényleg csak akkor kommentelj, ha a te környékeden keresnek szállást, vagy olyanok a keresési feltételek, amiknek megfelel. Ha irreleváns ajánlattal, kéretlenül jelensz meg mindenhol, az inkább visszatetszést kelt, több vendéged pedig biztosan nem lesz tőle. A link mellé írd oda a legfontosabb tudnivalókat: hol található az ingatlan, hány férőhely van, és mindenképp emelt ki, hogy közvetlenül, online lehet foglalni az oldaladon keresztül!
  • Ha nem csak ingyenes lehetőségekben gondolkodsz, PPC hirdetések is segítségedre lehetnek. Ez a Facebookon, Instagramon, Google-ben való hirdetéseket jelenti. Írtunk egy cikket arról, hogy szállásadóként hogyan tudsz forgalmat terelni az oldaladra PPC hirdetésekkel. Ha bővebben érdekel a téma, kattints ide: /link/

Tény, hogy a saját oldaladon keresztül direkt foglalásokat szerezni sokkal több energiabefektetéssel jár, mint egyszerűen csak felrakni a szálláshelyedet a szállásközvetítő oldalak valamelyikére, és várni, hogy maguktól érkezzenek a foglalások.

Látni kell azonban, hogy hosszútávon nem kell ebbe sok energiát tenni, leginkább az elején jár több munkával, egy idő után (szinte) önfenntartóvá válik a rendszer. Mindenképpen megéri foglalkozni a saját weboldal felépítésével és működtetésével, mert jelentős összegeket spórolhatsz meg a közvetítői jutalékokon!

Regisztrálj és tedd lehetővé az egyszerű direkt online foglalást vendégeidnek!

14 nap ingyenes próbaidővel.
  • Villámgyors regisztráció
  • Automatikusan frissülő naptárak
  • Automatikus emailek